BAJECZNA ZIEMIA SANDOMIERSKA – 2 DNI

Termin:

do uzgodnienia

Rodzaj:

kilkudniowa

Miejsce odjazdu

do uzgodnienie

Program wyjazdu

Program przygotowany dla 6-8 klasy szkoły podstawowej  / 1-2 klasy szkoły średniej

 

Zapraszamy młodzież do zwiedzenia z nami Sandomierza, Ujazdu oraz Wiślicy! Bogaty, 2-dniowy program pozwoli poznać zarówno historię i kulturę ziemi sandomierskiej, ale również odkryć jej walory przyrodnicze.

 

Dzień pierwszy: Zwiedzanie rozpoczynamy od Sandomierza – na młodzież czeka spacer po mieście w towarzystwie lokalnego przewodnika, podczas którego zobaczymy m.in. Rynek z Ratuszem, Bramę Opatowską, słynne Ucho Igielne i pomnik Krzemienia Pasiastego. Atrakcją będzie przejście Podziemną trasą turystyczną, wizyta w Bazylice Katedralnej pw. NMP oraz na Zamku.

Jeśli grupa będzie zainteresowana – polecamy wizytę w 800-letnim kościele pw. Św. Jakuba oraz Muzeum Diecezjalnym, jakie znajduje się w Domu Długosza lub w Muzeum Ojca Mateusza. Po obiedzie nie ominie nas też spacer przez malowniczy lessowy Wąwóz Św. Jadwigi oraz zdobycie najstarszych polskich Gór Pieprzowych.

Wieczorem ognisko z kiełbaskami.

Dzień drugi: Rano przejazd do Ujazdu i zwiedzanie z przewodnikiem imponujących ruin XVII wiecznego zamku Krzyżtopór, otoczonych bastionową fortyfikacją. Następnie dalsza podróż do Wiślicy, gdzie odwiedzimy (otwarte po gruntownym remoncie) Muzeum Archeologiczne prezentujące relikty najstarszej romańskiej architektury Wiślicy oraz gotycką Bazylikę kolegiacką pw. NMP, ufundowaną przez króla Kazimierza Wielkiego. Na zakończenie wycieczki zobaczymy jeszcze Grodzisko na Łąkach przy gipsowej wychodni – miejsce najstarszego grodu wiślickiego.

 

Dodatkową atrakcją, o którą można rozszerzyć plan wycieczki dla starszej młodzieży jest spływ kajakami po Nidzie.

 Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia szczegółowego harmonogramu wycieczki, dostosowanego do wieku i zainteresowań dzieci / młodzieży.

Oferta cenowa zostanie przedstawiona po potwierdzeniu indywidulanego harmonogramu, dla konkretnej ilości uczestników i po ustaleniu szczegółów podróży (liczba kilometrów, czasu wyjazdu i powrotu).

 

Serdecznie zapraszam!  

W cenie

wycena indywidualna

otrzymujesz:

Transport

Transport komfortowym autokarem / busem

System

Fundusz

Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Przewodnik

Opieka pilota oraz lokalnych przewodników 

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW

 

 

Telefon

+48 696 068 986

Email

info@easy-travel.pl