ODKRYWAMY KRAKÓW I JEGO WYJĄTKOWE OKOLICE – 3 DNI

Termin:

do uzgodnienia

Rodzaj:

3-dniowa

Miejsce odjazdu

do uzgodnienie

Program wyjazdu

Program przygotowany dla 7-8 klasy szkoły podstawowej / 1-2 klasy szkoły średniej

 

Serdecznie zapraszam do poznania największych skarbów Krakowa i okolic!

Proponowany przez nas plan wycieczki pozwoli na odkrycie najważniejszych miejsc na kulturalnej i historycznej mapie Krakowa oraz jego najbliższych okolic, ale też pozwoli na spędzenie wspólnego czasu w otoczeniu przepięknej przyrody Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

 

Dzień pierwszy: Zwiedzanie Krakowa – wraz z lokalnym przewodnikiem –  zaczynamy od Wzgórza Wawelskiego. Poznamy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz wejdziemy do Katedry Wawelskiej, grobów królewskich oraz na wieżę, gdzie zobaczymy Dzwon Zygmunta. Lekcja historii w tak wyjątkowym miejscu na pewno będzie dla młodzieży niezapomnianym wrażeniem!

Dalej kontynuować będziemy zwiedzanie historycznego centrum Krakowa – przejdziemy m.in. najstarszą w mieście ulicą Kanoniczą i prowadzącą do Rynku ulicą Grodzką. Zobaczymy najstarsze budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki i Barbakan.

W zależności od zainteresowań grupy – możemy zwiedzić jedno z wielu wyjątkowych muzeum krakowskich: Galerię Narodową w Sukiennicach, wystawę Rynek Podziemny Muzeum Historycznego lub Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zobaczyć można przyrządy astrologiczne z czasów Kopernika.

Po obiedzie, proponujemy spacer uliczkami Kazimierza, gdzie będziemy mieli czas m.in. aby zapoznać się z katolickimi i żydowskimi skarbami miasta, które założono w czasach Kazimierza Wielkiego.

Dzień drugi: Przedpołudnie rozpoczniemy od odwiedzenia Muzeum Kościuszkowskiego, a następnie pieszo powędrujemy z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego, i dalej przez Las Wolski i uroczysko Panieńskie Skały.

Po południu – zwiedzimy wspólnie jedną z największych atrakcji Małopolski – Kopalnię Soli w Wieliczce.

Alternatywnym programem popołudniowym może być wizyta w Muzeum Lotnictwa, uznawanym za jedno z najlepszych na świecie.

Dzień trzeci: Odwiedzimy malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską i najmniejszy Park Narodowy w Polsce.

Przedpołudniem zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie poznamy geomorfologię regionu oraz jego faunę i florę. Piękną Doliną Prądnika powędrujemy w kierunku Bramy Krakowskiej i odwiedzimy Jaskinię Łokietka lub Jaskinię Ciemną. Popołudniu czekać nas będzie jeszcze wizyta w Ogrodzieńcu, gdzie razem z przewodnikiem zwiedzimy największy z zamków Szlaku Orlich Gniazd.

Po obiedzie – powrót do domu.

 

Bogactwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze Krakowa i jego okolic jest wielkim wyzwaniem dla organizatorów wycieczek, ale wierzymy, że zaproponowany przez nas plan zaspokoi „pierwszy głód wiedzy i wrażeń” młodych ludzi i będzie inspiracją do dalszych odwiedzin w tym regionie.

Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia szczegółowego harmonogramu wycieczki, dostosowanego do wieku i zainteresowań dzieci.

Oferta cenowa zostanie przedstawiona po potwierdzeniu indywidulanego harmonogramu, dla konkretnej ilości uczestników i po ustaleniu szczegółów podróży (liczba kilometrów, czasu wyjazdu i powrotu, posiłki).

 Serdecznie zapraszam  !

W cenie

wycena indywidualna

otrzymujesz:

Transport

Transport komfortowym autokarem / busem

System

Fundusz

Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Przewodnik

Opieka pilota oraz lokalnych przewodników 

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW

 

 

Telefon

+48 696 068 986

Email

info@easy-travel.pl